האתר מוצג בצורה מיטבית בדפדפן כרום ופיירפוקס להורדת דפדפן \"כרום\" לחץ

הסכמה מעת הרב אליעזר ברודי, בעהמח"ס פי הבאר עה"ת , נפשי תדום, ועוד, משגיח רוחני, ישיבת חוט של חסד, ירושלים ועורך אתר ברסלב ישראל באנגלית:

 

מפרשי "פרק שירה" המיוחס לנעים זמירות ישראל דוד המלך ע"ה שואלים אודות הצפרדע, היאך זכה לזמר תדיר לשם יתברך שבח כה נשגב, "ברוך שם כבוד מלכותו לעולם ועד" (פרק שירה, סוף פרק ד'). ניתן לתרץ בעז"ה ע"פ משנת ננמ"ח רבינו נחמן מברסלב זי"ע, שמלמד (ראה ליקוטי מוהר"ן קמא, תורה ג') כי צפרדע הוא נוטריקון "צופר דעה", דהיינו המנגן הכשר, שהנגינה הטהורה והאמיתית נמשכת ממנו. רבינו זי"ע הזהיר (שם) ש"שומע נגינה ממנגן רשע, קשה לו לעבודת הבורא, וכששומע ממנגן כשר והגון, אזי טוב לו וכו'."

לאור הנ"ל, צהלתי לראות את ספרו "מנגן כשר" של ידיד נפשי הירא ושלם כמוה"ר הרה"ג רבי גאי צבי מינץ שליט"א, הבנוי על היסודות האיתנים ונצחיים של רבינו נחמן זי"ע. רבים נזהרים על קלה כחמורה בעניין מאכלים, אך לא שמים לב שטומאה חודרת לנשמה הרבה יותר מהר דרך האזניים, כי לא צריכה לעבור את כל התהליך של אכילה ועיכול כמו מאכלים, והיישר נקלטת רח"ל. אז טוב מאוד עשה המחבר שליט"א שאזר מתניו בעזות דקדושה על מנת להביא לתודעתינו הצורך לשמוע ניגון אך ורק ממנגן כשר, כי עצם נשמתו וקדושתו של האדם תלויות בדבר.

הנני מאחל למחבר שליט"א ברכה והצלחה בכל אשר יעשה, ויפוצו מעיינותיו חוצה עד שנזכה כולנו לשמוע במו אזנינו את ניגוני הלויים בבית תפארתינו, שייבנה במהרה בימינו, אמן.

והנה המקור:

Hascomo-Guy-Tzvi

Tagged with →  

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *